XXVI Bieg Sokoła

W minioną niedzielę duża grupa zawodników LKS Sana Kościan wzięła udział w XXVI Biegu Sokoła. Zawody odbyły się w słonecznej pogodzie na kilku dystansach.

W biegu roczników 1996-1997 na 2 kilometry bardzo dobre, 3. miejsce zajął Piotr Mikołajczak.

W biegu na 5 kilometrów wystartowało trzech przedstawicieli klubu. Świetne, 2. miejsce w kategoriach OPEN i M-19 zajął Krzysztof Szymanowski, tracąc tylko 3 sekundy do zwycięzcy. Hubert Mikołajczak sklasyfikowany został na 12. miejscu w OPEN i 10. pozycji w M-19. Roman Talikadze dobiegł jako 21. zawodnik w klasyfikacji generalnej.

W biegu głównym na 15 kilometrów o dość urozmaiconym profilu wystartowała 1 zawodniczka i 5 zawodników Sany. Najlepiej wypadł Jakub Nowak, który zajął ostatecznie 8. miejsce. w OPEN i 6. w M-20. Zawodnik mógłby zająć wyższą pozycję, ale wraz z czołówką biegu pomylił niejasno oznaczoną trasę i stracił w ten sposób wiele cennych sekund. 22. na mecie zameldował się Daniel Bosy, a 42. Michał Szuster. Dalsze miejsce zajęli: Jakub Pudliszewski i Ksawery Napierkowski. Biegu z powodu kontuzji nie ukończyła Marta Matyja.

[nggallery id=11]

3 myśli na “XXVI Bieg Sokoła

1. Szkoda mi Jakuba, który mocno przeżył tę nieszczęsną agrafkę. Ale z drugiej strony to sport, co cię nie zabije, to wzmocni 🙂 Na następnych zawodach sobie odbijemy, bo ja też nie „połamałem” godziny…

2. Nie zmienia to faktu, że w tym miejscu powinien przynajmniej ktoś stać i wskazać dobrą drogę.

3. Absolutnie 🙂 Ale organizator uderzył się w pierś i w przyszłych edycjach już tego błędu nie popełni…