Biegi górskie… przygotowania czas zacząć

28.05.2011 w Sobótce k/Wrocławia w ramach Ogólnopolskiego Biegu na Ślężę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Górskich w stylu alpejskim na krótkim dystansie – 5km.

W biegu udział wzięli zawodnicy LKS Sana Kościan zajmując wysokie lokaty.

Jakub Nowak zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu 2. miejsce w kat. M 16-19 lat. Krzysztof Szymanowski w kat. M 16-19 lat zajął 3. m-ce. Z kolei nasz zawodnik Daniel Bosy w kat. M 20-29 zajął 6. m-ce. Trudów startu podjął się również trener Roman Talikadze, który w swojej kategorii wiekowej M 50-59 uplasował się na 9. miejscu.

Start w Sobótce nasi zawodnicy Jakub Nowak oraz Krzysztof Szymanowski potraktowali jako jeden z etapów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Biegach Górskich, które odbędą się 08-11 lipca w Turcji. Przypomnijmy że kwalifikacje uzyskali już 8 maja w Bielsko-Białej.