Nowe życiówki… Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów

04-05.06.2011 w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy LKS Sana Kościan zdobyli 3 medale, w tym 2 złote i 1 srebrny. Uzyskując te lokaty zapewnili sobie kwalifikację do Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

1500m. Krzysztof Szymanowski zajął 1. miejsce z wynikiem 3:59;36 uzyskując tym samym nowy rekord życiowy na tym dystansie. Krzysztof dorzucił także medal srebrny, 2. miejsce na dystansie 3000m z kolejnym rekordem życiowym 8:52:90.

3000m. Jakub Nowak zajął 1. miejsce z wynikiem 8:43;45, uzyskując tym samym nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Z zawodach brał udział jeszcze jeden reprezentant naszego klubu, Hubert Mikołajczak który na dystansie 3000m uzyskał czas 10:56;07.

Start ten potwierdził że nasi zawodnicy cały czas rozwijają się i stanowią czołówkę krajową na w/w dystansach.