Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce

Zawodnicy LKS Sana Kościan w czołówce Mistrzostw Polski!

24.06.2011 r. w Toruniu rozegrano bieg na dys. 3000 m., w którym Krzysztof Szymanowski zajął 8 m-ce z bardzo dobrym czasem 8:33;03 poprawiając rekord życiowy o blisko 20 sek. Jakub Nowak na tym dys. zajął 11 m-ce z czasem 8:39;77 uzyskując dobry wynik na poziomie swojego rekordu życiowego. Bieg na dys. 3000m był na bardzo dobrym poziomie sportowym, o czym świadczą wyniki ( zwycięzcy 8:07;12) oraz liczne rekordy życiowe wśród 38 startujących (patrz. statystyka PZLA)

Nasi zawodnicy startowali również ostatniego dnia Mistrzostw tj. 26.06.2011, wówczas to biegali na dystansach 1500m oraz 5000m.

Na dys. 1500m Krzysztof Szymanowski zajął bardzo wysokie 5 m-ce z czasem 3:59;16 a Jakub Nowak na dys. 5000m był na 12 m-cu z czasem 15:23;00.

– Udział i uzyskane wyniki w Mistrzostwach Polski to uwieńczenie startów w pierwszej części sezonu. Nasi zawodnicy wykazali duże zdyscyplinowanie, zaangażowanie podczas zimowych przygotowań do sezonu startowego. Ambicja i wola walki podczas Mitingów Kwalifikacyjnych zaowocowały udanymi występami w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów – powiedział Roman Talikadze