Otarci o medale… MP 04.11.2011

        W piątek 4 listopada w Złotym Stoku, niewielkim miasteczku na Dolnym Śląsku odbyły się ostatnie w tym roku Mistrzostwa Polski w biegach górskich na których tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli naszego klubu. Na weekend do Złotego Stoku wybrali się Krzysztof Szymanowski i Piotr Mikołajczak.
Młodzicy mieli do pokonania 1 okrążenie, czyli dystans 1,4 km. Po nieudanym pierwszym bardzo krótkim i stromym podbiegu Piotrek biegł w drugiej dziesiątce i straty musiał odrabiać na trasie, co mu się udało. Został sklasyfikowany na bardzo dobrej 5 pozycji z niewielką stratą do czołówki. Stawka była bardzo wyrównana – pierwszego i trzeciego zawodnika dzieliły zaledwie 2 sekundy!
Drugi z zawodników SANY Krzysztof Szymanowski miał do pokonania 3 pętle czyli około 4,2 km. Ruszył bardzo odważnie. Wiedział że ma szanse na medal. Przez pierwsze dwa okrążenia biegł na drugiej-trzeciej pozycji. Na ostatnim okrążeniu spotkał go pech. Na bardzo stromym zbiegu zaliczył upadek. Dogonili go wtedy zawodnicy biegnący za nim i Krzysztof ukończył bieg na 4 pozycji.
Trasa była bardzo trudna i ciężka technicznie, mieliśmy do pokonania dużo schodów o rożnym nachyleniu i wysokości. Podbiegi były bardzo strome, lecz krótkie – w tym upatrywałem swojej szansy. Szkoda że się nie udało – K.Szymanowski

Obszerna Foto Relacja tutaj