Nasi w Kościanie!

Silna reprezentacja naszego klubu wzięła udział w zawodach organizowanych w ramach VII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. Henryka Florkowskiego, który odbył się 6 listopada. Była to impreza, gdzie zawodnicy LKS Sana Kościan pełnili rolę gospodarzy, gdyż właśnie nasz klub był jednym z głównych organizatorów wydarzenia.

Trzech naszych zawodników wzięło udział w towarzyszącym imprezie głównej Biegu Coccodrillo. Na drugim miejscu podium w OPEN, a pierwszym w kategorii M16-19 stanął Krzysztof Szymanowski, któremu pokonanie trasy liczącej ok. 6,5 km zajęło 19 minut i 21 sekund. Dobre, 6. miejsce w OPEN i 3. w kategorii M16-19 zajął Piotr Mikołajczak. Hubert Mikołajczak dobiegł jako 12. zawodnik w OPEN i 7. w kategorii M16-19. W biegu sklasyfikowano 76 zawodników, dlatego cieszą tak wysokie miejsca naszych reprezentantów. Wyników gratulujemy!

Dystans półmaratonu pokonało 4 zawodników Sany. Najlepsze miejsce zajął Jakub Nowak, debiutujący na tym dystansie i rokujący w ten sposób spore nadzieje na przyszłość. Jego czas 1:12;15 dał mu wysokie 15. miejsce w OPEN, co oznaczało zwycięstwo w klasyfikacji powiatowej. Bardzo dobry czas uzyskał też Daniel Bosy (1:19;11), który zajął 36. miejsce w OPEN i 2. w klasyfikacji powiatowej. Kolejny rekord życiowy uzyskał Michał Szuster, który z czasem 1:24;22 zajął 68. miejsce w OPEN. Dalsze, 275. miejsce zajął Jakub Pudliszewski (czas 1:38;45).

Trzeba nadmienić, że w biegu półmaratońskim wzięło udział ok. 1000 zawodników. Choć zawody wygrał Polak – Arkadiusz Gardzielewski, to czołówkę zdominowali reprezentanci Ukrainy i Kenii. W tym kontekście cieszą wysokie miejsca naszych zawodników, którzy na „swoim” terenie pokazali się z jak najlepszej strony. Osiągnięć gratulujemy!

Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy współtworzyli niedzielne widowisko: współorganizatorom, wolontariuszom, biegaczem i kibicom! Cieszymy się, że tak tłumnie przybyliście na naszą imprezę i oczywiście mamy wielką nadzieję, że dobre wspomnienia przyciągną Was do nas za rok! Już teraz zapraszamy!

Zachęcamy też do przejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.