VIII Maniacka Dziesiątka “ Nasi na starcie”

W sobotę, 17.03.2012 roku odbyła się ósma edycja Maniackiej Dziesiątki. Na starcie biegu stanęło dwóch zawodników Sany Kościan: Jakub Pudliszewski i Michał Szuster. Frekwencja na tych zawodach jest, tradycyjnie już, spora “ w tym roku było to prawie 2000 zawodniczek i zawodników. Start biegu nastąpił dokładnie o godzinie 12. Pogoda tego dnia nie sprzyjała szybkiemu bieganiu (mimo szybkiej trasy) było bezwietrznie, ale za to temperatura mocno zaskoczyła amatorów biegania , było słonecznie, gorąco, ponad 20 C , co na trasie Maniackiej raczej przeszkadza niż pomaga. Kilku zawodników nie ukończyło biegu, kilku miało problemy kondycyjne po przekroczeniu linii mety. Zawodnicy Sany spisali się jednak bez zarzutu: oboje pobiegli co prawda poniżej swoich rekordów życiowych, ale Michał pobiegł o ponad 1,5 minuty lepiej niż w ubiegłym roku. Jakub był wolniejszy niż w poprzedniej edycji biegu, ale jak sam mówi, dla niego w tym roku bieganie dopiero się zacznie. Michał zajął 111 miejsce w kategorii OPEN z czasem 38,20, a Jakub 644 miejsce OPEN z czasem 47,35. Kolejne zawody, na których planują wystartować ci zawodnicy, to Półmaraton Poznański (Jakub) oraz Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym (Michał). Biegi odbędą się tego samego dnia  01.04.2012 r.