Relacja_ XXVII Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym oraz V Półmaraton Poznański

W dniu 01.04. br w Bukówcu Górnym odbyła się 27-ma edycja Biegu Sokoła. Na dystansie głównym 15-tu kilometrów na starcie stanęło ponad 360 zawodniczek i zawodników, w tym zawodnicy Sany Kościan: Roman Talikadze, Ksawery Napierkowski, Michał Szuster, Daniel Bosy, Jakub Nowak, Małgorzata Cichoszewska oraz Krzysztof Szymanowski. Trasa biegu jest od lat znana,  sporo na niej przewyższeń, ale przez to jest ciekawa i wymagająca. W momencie startu wiał silny, porywisty i chłodny wiatr, choć świeciło słońce. Wiatr urozmaicał i utrudniał bieg praktycznie przez 10 km, aż do skrętu w Boszkowie na Grotniki. W tych warunkach najbardziej efektywna była współpraca zawodników w grupie i cykliczna zmiana kolejnych prowadzących. Nasi zawodnicy świetnie dali sobie radę na wymagającej i wietrznej tego dnia trasie. Krzysztof Szymanowski zajął doskonałe 2m-ce z czasem 0:48:48, a Jakub Nowak wysokie 9 m-ce 0:53:01. Na pochwałę zasługuję również  Michał Szuster jego czas0:57:15, wynikiem tym znacząco poprawił swój rekord życiowy na dystansie 15 km, co biorąc pod uwagę warunki jest doskonałym osiągnięciem.

Gratulujemy! Pozostali zawodnicy pobiegli równie dobrze i osiągnęli zaplanowany przed startem czas. W pierwszej czterdziestce zawodników na mecie było czterech zawodników Sany Kościan.

     

                      Linki do wyników i fotek z biegu prezentujemy poniżej

Wyniki

Foto

Tego samego dnia w Poznaniu odbył się 5-ty Półmaraton Poznański, w którym uczestniczył Jakub Pudliszewski. Nasz zawodnik pobiegł na miarę swoich oczekiwań i możliwości  jego czas brutto na mecie to 1:48:32. Jak mówi Jakub, dla niego prawdziwe bieganie zacznie się dopiero wtedy, kiedy nadrobi zaległości treningowe ze stycznie i lutego.

Wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.