Srebro dla Krzysztofa

W dniu 14.04 br. w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie w stylu anglosaskim.

W Ustrzykach doskonale zaprezentowali się nasi zawodnicy. Juniorzy rywalizowali na dys. 4km, trasa składała się z 4 okrążeń 1km z ostrym podbiegiem i zbiegiem każde (przewyższenie + 250m ). W tej kategorii startował Krzysztof Szymanowski, zajął on znakomite 2 m-ce zdobywając tym samym tytuł v-ce Mistrza Polski. Krzysztof uległ tylko Andrzejowi Rogiewiczowi z LKS Zantyr Sztum, który jest tegorocznym v-ce Mistrzem Polski w Biegach Przełajowych na dys. 6km. Należy zaznaczyć iż Krzysztof pokonał w tym biegu wielu znakomitych zawodników ze ścisłej czołówki krajowej m.in. Rafała Matuszczaka z LKS Osowa Sień, który jest zeszłorocznym Mistrzem Europy i Mistrzem Polski w Biegach Górskich i przełajach.

Dzięki uplasowaniu się w pierwszej czwórce Krzysztof uzyskał nominacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich w stylu anglosaskim, które odbędą się 7 lipca br w Turcji.

W Mistrzostwach startował również Piotr Mikołajczak, zajął on w kat. junior młodszy 15 m-ce.