Kolejny weekend startowy

Sobota i niedziela (21 oraz 22 kwietnia) upłynęły zawodnikom Sany Kościan na kolejnych startach w lokalnych zawodach.

W sobotę grupa naszych zawodników uczestniczyła w XIX Biegach ulicznych w Śmiglu. Roman Talikadze, Michał Szuster oraz Daniel Bosy pobiegli na dystansie OPEN 4 km, zajmując w biegu czołowe lokaty zarówno w Kategorii OPEN (Daniel był 5-ty), jak i w kategoriach wiekowych (Roman i Michał wygrali w swoich kategoriach). Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera, nagrodzeni w poszczególnych kategoriach otrzymali satysfakcjonujące nagrody, był to bardzo udany dzień dla naszych zawodników.

FOTO Śmigiel

W niedzielę zawodnik Sany Michał Szuster  wybrał się na półmaraton crossowy do Bukowca k. Nowego Tomyśla. Klub Biegowy Chyży organizował tam po raz pierwszy półmaraton o wdzięcznej nazwie I Latający Olęder, promujący tereny i historię osadnictwa „olęderskiego” na tamtych ziemiach. Start do biegu nastąpił o godzinie 11.00 i już od pierwszych km ukształtowała się dwójka prowadzących ze sporą przewagą, po nich biegła grupka czterech zawodników, wśród których do 11 km utrzymywał się Michał. Potem nasz zawodnik osłabł nieco, ale praktycznie aż do mety utrzymywał kilkusetmetrową odległość od poprzedzającej grupki. Po 18 km grupka ta rozerwała się i Michał próbował gonić ostatniego z tej grupki. Ta sztuka nie udała się i zawodnik Sany dobiegł do mety na 6-tym miejscu, niezagrożony przez nikogo. Wygrał tym samym swoją kategorię wiekową i ustanowił nowy rekord życiowy na trasie półmaratonu: 1.24.12. Wynik ten jest cenny, ustanowiony został bowiem na niełatwej trasie crossowej z wieloma odcinkami z grząskim piachem i górkami.

Gratulujemy!

FOTO Bukowiec

Wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.