Relacja i wyniki

   Tegoroczny bieg zapowiadał się inaczej od poprzednich. Nowa trasa 2 x 5km, odnowiony budynek biura zawodów nie przypominający już wiejskiej świetlicy, nowa konkurencja „bieg na rolkach”, tylko temperatura jak zawsze miała być wysoka. Odbywający się w sierpniowe niedzielne popołudnie bieg w Widziszewie, nieprzypadkowo nazywany jest przez miłośników biegania mianem jednej z najgorętszych imprez biegowych w sezonie. Tak też było i w tym roku wysoka temperatura ponad 30 stopni, upalne słonce. Mogło by się wydawać, ze tylko licznie zgromadzonym przy trasie mieszkańcom Widziszewa jak co roku żywiołowo kibicującym ta aura odpowiadała.

Na starcie tegorocznego XXVI Biegu Przyjaźni stanęła łącznie w czterech biegach rekordowa frekwencja zawodników. W biegu głównym na 10km wystartowało 86 biegaczy w gronie których znalazło się aż 20 reprezentantów Powiatu Kościańskiego. W biegu na 5km w którym startowały kobiety oraz kat. mężczyzn do 19 lat i powyżej 70 lat na starcie stanęło 39 biegaczy w gronie których znalazło się aż 10 Pań z naszego powiatu. Wysoka frekwencja w kategorii powiatowej dowodzi, że bieganie stało się dla wielu mieszkańców naszego powiatu doskonałą alternatywa spędzania wolnego czasu a grono lokalnych biegacz wciąż rośnie. Przeprowadzony został również bieg na 600m dla chłopców i dziewczynek w którym łącznie wystartowały 43 dzieci.

Główną atrakcją dla licznie zebranych kibiców i zarazem nowością tegorocznego Biegu Przyjaźni był I Bieg na Rolkach.  Wśród 35 rolkarzy kobiet i mężczyzn startujących na dys. 10km wystartowała krajowa czołówka w tej dyscyplinie, reprezentanci klubu Roll4Life Rollerblade. Dyscyplina przyjęła się z dużym uznaniem, zapewne w kolejnych latach będziemy starali się rozwinąć te konkurencje licząc na wzrost zainteresowana naszym biegiem wśród rolkarzy.

Dziękujemy wszystkim  za udział zapraszamy na kolejne edycje naszego biegu.!

10km wyniki Widziszewo 2012

5km wyniki Widziszewo 2012

Rolki_wyniki Widziszewo 2012

600 m wyniki Widziszewo 2012   .

1 myśl na “Relacja i wyniki

  1. Pingback:XXVI Biegi Przyjaźni w Widziszewie | Formatownia

Możliwość komentowania jest wyłączona.